Wprowadzenie do Punkt Sztuki

Pierwszy odcinek podcastów.

1 czerwca 2022r

1 czerwca 2022 roku to dobra data, żeby zacząć od Pierwszego odcinka podcastu Punkt Sztuki. Audycje dotyczące Twórców Sztuk Wizualnych i anturażu związanego z ich działalnością.

Zapraszam do słuchania na:
YouTube_Logo_240
Transkrypcja:

Dzień dobry, przed mikrofonem Adam Błaszczyk, a przed Państwem pierwszy odcinek nowych podcastów PUNKT SZTUKI, gdzie będę rozmawiał o Sztuce, z Twórcami sztuk wizualnych. Będą mogli Państwo wysłuchać rozmów, wywiadów ze wspaniałymi, interesującymi ludźmi. Używanie słowa Artystka czy Artysta jest zbyt banalne w tym wypadku. Nie oddaje wyrazistości i wyjątkowość moich gości, których mogę śmiało nazwać – Osobowościami. Oczywiście, może się nasuwać pytanie, na podstawie czego to oceniam, wiec już uspakajam i pędzę z odpowiedzią. Po prostu nad pomysłem pracuje już jakiś czas i już wspaniałych gości udało mi się zaprosić. Sztuka Wizualna to Malarstwo, Fotografia, Rzeźba, ale do rozmów w Punkt Sztuki, zapraszam także twórców filmu, filmów eksperymentalnych czy filmów artystycznych. Mam nadzieje, a właściwie mam pewność, że wyobraźnia, twórczość artystów mnie zaskoczy i rozszerzę pole mojej eksploracji o nowe doświadczenia artystyczne, nowe tematy czy obszary, których jeszcze na tę chwile nie znam.

Postaram się z gośćmi poopowiadać o sztuce, o tym jak się ją tworzy, o jej podstawach, tak aby łatwiej zrozumieć, a przynajmniej próbować zrozumieć i przede wszystkim doświadczać sztukę, obiekty, bo poprzez obcowanie ze sztuką, można ją polubić, zakochać się, a finalnie uwrażliwić się i podnieść jakość swojego życia. A za każdym dziełem sztuk pięknych, obrazem, rzeźbą, performansem, instalacjączy wideo, stoją ludzie, autorzy a także kuratorzy wystaw, czy właściciele galerii sztuki. Artystów nie jest łatwo spotkać, oczywiście na wernisażach, ale to nie jest takie proste, dlatego moim celem będzie przybliżać twórców, kuratorów i przedstawiać,  rozmawiać, aby poznawać te odrębne spojrzenie, czy interpretacje świata, aby poznawać tę wewnętrzną, drugą stronę każdego dzieła sztuki, czyli ludzi którzy te dzieła tworzą: charaktery, talenty, pracowitość. Ja bardzo często się zastanawiam, skąd artyści biorą pomysły na tak różnorodna sztukę, na dzieło? Myślę, że życie jest podstawową inspiracją…. może ich życie,  może otoczenia. Te dobre i negatywne emocje, doświadczenia. Pewnie na każdego działa coś innego i właśnie to chce przybliżać i o tym rozmawiać. O nich samych w cztery oczy.

Zapraszam po słuchania podcastów.