Kasia Domańska

Rozmowa

Artystka Sztuk Wizualnych

Hipper Realistyczne Alegorie

i afirmacja życia w sztukach wizualnych

Kasia Domańska

Zapraszam na rozmowę z Kasią Domańską, a porozmawiamy o ostatnich pracach i wystawie cyklu obrazów olejnych pt. „Rozkwit” oraz o wcześniejszym cyklu artystki, pt. „Summer”. Porozmawiamy o sztuce nadziei, pozytywnej stronie życia czego przyczyną może być pozytywna i rozświetlona twórczości.

Zapraszam do słuchania na:
YouTube_Logo_240
Katarzyna Domańska, malarka, urodzona w Warszawie w 1972. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa, Dyplom uzyskała w 1995 r. Obrazy artystki wystawiane były na świecie, m. in w Nowym Jorku, Londynie, na biennale we Florencji, podczas międzynarodowych targów sztuki Art Basel w Bazylei w Szwajcarii, Art Miami, Art Palm Beach. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Malarstwo artystki mówi o afirmacji życia i jego ulotnym pięknie: blasku słońca, światła iskrzącego się i wydobywającego intensywność barw. Pojawia się myśl o odwiecznym, a zapomnianym, związku człowieka z naturą.

Poprzez feerię barw, kontrastujących lub przechodzących w siebie, artystka tworzy sztukę zrównoważoną, czystą, która nie wnosi niepokoju, czy zamieszania, a daje spokój i wyciszenie. Kompozycja pozostawia momenty ciszy i znieruchomienia a jednocześnie przekształca jej obrazy w formy żywe, pulsujące witalną energią, życiodajną, jak słony letni powiew wiatru, ja dźwięk fal uderzających o brzeg plaży, w miejsce gdzie wszystko płynie powoli, gdzie zapominamy o codziennym pośpiechu, jednocześnie chwytając rzeczywistość w chwilach najbardziej ulotnych i chwilowych. Siłą i potencją tej obrazów jest światło. Decyduje o ich tematyce, nastroju, zrównoważonej kompozycji. Jest jasnością, radością, dniem i życiem. Stwarza idylliczny klimat. Afirmacja przyrody i życia staje się w jej obrazach tłem dla symbolicznej celebracji emocji, nastrojów, refleksji. Pod znaczeniem dosłownym mieści się inne, ukryte, któremu artystka pozwala swobodnie przemawiać. Jej obrazy są wyrazem pasji do piękna we wszystkich jego formach, od wzniosłości do codzienności.

Kasia Domańska w mediach: www.kasiadomanska.com
Prawa autorskie dotyczą wszelkich treści znajdujących sie na stronie punktsztuki.pl.
Cytowanie czy powielanie wypowiedzi w formie audio czy w piśmie bez zezwolenia pisemnego ich autorów zabronione. ©2023 PunktSztuki.pl
Jump between, olej na płótnie, 100 x 80 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

Fly-away, olej na płótnie, 100 x 70 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

Awakening, olej na płótnie, 100 x 70 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

Follow the horizon, olej na płótnie, 80 x 100 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

With the wind, olej na płótnie, 100 x 150 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

Stand up, olej na płótnie, 100 x 150 cm. 2023
fot. Kasia Domańska

ToTuArt, wystawa pt. „Flowering/Rozkwit” 2023
fot. ToTuArt

ToTuArt, wystawa pt. „Flowering/Rozkwit” 2023
fot. ToTuArt

ToTuArt, wystawa pt. „Flowering/Rozkwit” 2023
fot. ToTuArt

Transkrypcja:

Aktualizacja w trakcie…