Mariusz Szypura

Rozmowa

Artysta Multiinstrumentalista

o nowej odsłonie „Infinity Fidility” projektu SilverRockets

Mariusz Szypura

Porozmawiamy o nowym albumie projektu Silver Rocket pt. “Infinity Fidelity” a także o historii powstania płyty, o wyjątkowości jej odbiciu człowiek – maszyny, czyli i kompozycji tej ludzkiej i tej bardziej cyfrowej części oraz a masteringu płyty w systemie Dolby Atmos. Także o wizualnym uzupełnieniu materiału muzycznego o video arty, czyli video, których autorem był także mój i Państwa gość.

Zapraszam do słuchania na:
YouTube_Logo_240

Silver Rocket, nagradzany autorski projekt Mariusza Szypury powraca z nowym concept albumem. Najnowsza produkcja – zatytułowana „Infinity Fidelity” – od pierwszych dźwięków pochłania gęstymi melodycznie i harmonicznie monumentalnymi dźwiękami, w czym udział ma również nowatorski system w jakim został nagrany i wyprodukowany album.

Fascynacja technologią Mariusza Szypury – producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty – spotkała się tu z doświadczeniem Jacka Gawłowskiego, laureata Grammy, który jest jednym z prekursorów i wiodących w Europie reżyserów dźwięku miksujących i produkujących w zaawansowanej technologii Dolby Atmos. Kooperacja zaowocowała głęboko immersyjnym doświadczeniem jakie przynosi słuchanie „Infinity Fidelity”. Dolby Atmos to system przestrzennego dźwięku dający doświadczenie nieporównywalne z żadnym wcześniejszym nagłośnieniem. Sprawia, że muzyka odbierana jest ultra sensorycznie co wywołuje efekt zanurzenia w kompozycjach.

Szypura – jako entuzjasta i twórca nowych technologii, wielbiciel Lema i cybernetyki – wnikliwie przygląda się wpływowi sztucznej inteligencji na nasze życie ale i sztukę. Dlatego „Infinity Fidelity” to dwie płyty, które odtwarzane jednocześnie potęgują efekt człowiek-maszyna. To doświadczenie, w którym teraźniejszość miesza się z przyszłością i przeszłością, a świat ludzi miesza się z uniwersum robotów i sztucznej inteligencji.
W wersji kompaktowej i winylowej dodatkowo każdego z krążków można słuchać oddzielnie – stanowią wówczas swoje kontrastowe odbicia.

 

Prawa autorskie dotyczą wszelkich treści znajdujących sie na stronie punktsztuki.pl.
Cytowanie czy powielanie wypowiedzi w formie audio czy w piśmie bez zezwolenia pisemnego ich autorów zabronione. ©2023 PunktSztuki.pl

Tytuł zdjęcia, 2023
fot. Linda Lach

Tytuł zdjęcia, 2023
fot. Linda Lach

Tytuł zdjęcia, 2023
fot. Linda Lach

Tytuł zdjęcia, 2023
fot. Linda Lach

Transkrypcja:

Aktualizacja w trakcie…